Barion Pixel

Általános Szerződési Feltételek

Á.SZ.F

Általános Szerződési Feltételek

(hatályos: 2024. december 2. napjától, amely nap egyúttal a jelen weblapon történt közzététel napja is)

Jelen Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban: ÁSZF) a PEMÜ Műanyagipari Zrt. 2083 Solymár Terstyánszky út 89 (adószám: 12163771-2-13, cégjegyzékszám: 13-10-040367, továbbiakban: Eladó) és az általa nyújtott elektronikus kereskedelmi szolgáltatásokat igénybe vevő (a továbbiakban: Vevő) jogait és kötelezettségeit tartalmazza. (Eladó és Vevő a továbbiakban együttesen: Felek).

  1. Általános tudnivalók, a Felek közötti szerződés létrejötte

1.1 Jelen ÁSZF hatálya kiterjed a Magyarország területén nyújtott minden olyan elektronikus kereskedelmi szolgáltatásra, amely a webshop.pemu.hu weboldalon (a továbbiakban: weboldal) található elektronikus piactéren (a továbbiakban: PEMÜ Webshop) keresztül történik.

1.2 A PEMÜ Webshopban történő vásárlás elektronikus úton leadott megrendeléssel lehetséges, a jelen ÁSZF-ben meghatározott módon.

1.3 A PEMÜ Webshop szolgáltatásait azok a természetes és jogi személyek, továbbá jogi személyiséggel nem rendelkező egyéb szervezetek jogosultak igénybe venni, akik a weboldalon vásárolnak és jelen ÁSZF-ben foglaltakat magukra nézve kötelezőnek ismerik el.

1.4 A Felek közötti szerződés a megrendelő adatlap valamennyi kötelezően kitöltendő mezőjének kitöltését és a beírt adatok ellenőrzését követően, a “rendelés” gombra kattintással jön létre. A felek között ily módon – magyar nyelven – létrejött szerződés, írásban foglalt szerződésnek minősül, Eladó azt iktatja, és annak létrejöttét követő 3 (három) hónapig őrzi.

1.5. Vevőszolgálat: PEMŰ Zrt. 2083 Solymár Terstyánszky út. 89

Nyitva tartás:
Hétfő 7:30 – 15:30
Kedd 7:30 – 15:30
Szerda 7:30 – 15:30
Csütörtök 7:30 – 15:30
Péntek 7:30 – 15:30
  1. A megrendelés

2.1 A vásárolt áruk lényeges tulajdonságait, jellemzőit, az áruk használatára vonatkozó utasításokat a konkrét árucikk információs oldaláról, illetve a termékhez mellékelt használati utasításból lehet részletesen megismerni.

2.2 A vételár mindig a kiválasztott termék mellett feltüntetett ár, amely bruttó ár. A termékek vételára nem tartalmazza a kiszállítás költségét.

2.3 A weboldalról megrendelhető termékek árai változtatásának jogát Eladó fenntartja, azzal, hogy a módosítás a weboldalon való megjelenéssel egyidejűleg lép hatályba. A módosítás a már megrendelt termékek vételárát nem befolyásolja. Amennyiben Eladó minden gondossága ellenére hibás ár kerül a Webshop felületére, különös tekintettel a nyilvánvalóan téves, pl. a termék közismert, általánosan elfogadott vagy becsült árától jelentősen eltérő, esetleg rendszerhiba miatt megjelenő “0” Ft-os vagy “1” Ft-os árra, akkor Eladó nem köteles a terméket hibás áron szállítani, hanem felajánlhatja a helyes áron történő szállítást, amelynek ismeretében Vevő elállhat vásárlási szándékától.

2.4 A megrendelést Eladó csak akkor fogadja el, ha Vevő a megrendeléshez szükséges valamennyi mezőt maradéktalanul kitölti. (Ha Vevő valamely mezőt hibásan vagy hiányosan tölt ki, hibaüzenetet kap Eladótól.). Eladót a Vevő által tévesen és/vagy pontatlanul megadott rendelési adatokra visszavezethető szállítási késedelemért, illetve egyéb problémáért, hibáért semminemű felelősség nem terheli.

2.5 Vevő a megrendelés feladásával kijelenti, hogy a jelen Általános Szerződési Feltételeket elfogadja és magára nézve kötelezőnek ismeri el.

2.6 Eladó a Vevő vételi ajánlatának (megrendelésének) megérkezését követően köteles azt Vevő részére a vásárlást elektronikus úton (e-mailben) visszaigazolni.

Vevő tudomásul veszi, hogy az előző pontban taglalt visszaigazolás szerződést nem keletkeztet. A szerződés akkor jön létre, amikor Eladó az előző visszaigazolást követően egy újabb e-mailben értesíti Vevőt a megrendelés részleteiről és várható teljesítéséről (szerződés létrejötte).

Vevő tudomásul veszi, hogy a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet 15.§-a, és egyéb feltételei (pl. 20.§) szerint a megrendeléssel fizetési kötelezettsége keletkezik.

A megrendelés és annak visszaigazolása akkor tekintendő az Eladóhoz, illetve a Vevőhöz megérkezettnek, amikor az számára hozzáférhetővé válik. Eladó kizárja a visszaigazolási felelősségét, ha a visszaigazolás azért nem érkezik meg időben, mert Vevő rossz e-mail címet adott meg, vagy a fiókjához tartozó tárhely telítettsége miatt nem tud üzenetet fogadni.

2.7 A megrendelések feldolgozása munkanapokon történik, ezek feldolgozása áltagosan 2 munkanapot vesz igénybe.  Az elfogadott megrendelés teljesítési határideje, a visszaigazolástól számítva a raktáron lévő termékek esetében 2-5 munkanap. Abban az esetben, ha a termék nincs raktáron, úgy a terméktől függően 1-2 hét.

  1. Szállítási és fizetési feltételek

3.1 A weboldalon kiválasztott és megrendelt terméket Eladó a Vevőnek e-mailben küldött rendelési visszaigazolásban szereplő időpontban szállítja ki, a Vevő által a megrendelés során jelzett szállítási címre. A megrendelt terméket Vevő – előzetes jelzés alapján – személyesen is átveheti Eladó telephelyén (PEMÜ Műanyagipari Zrt., 2083 Solymár Terstyánszky út 89.)

3.2 Eladó a megrendelt árut előre egyeztetett időpontban, munkanapon reggel 8 és délután 16 óra között házhoz szállítja, szállítmányozó cég igénybevételével. Meghatározott időpontra (órára) történő kiszállítást Eladónak nem áll módjában vállalni.

3.3 A weboldalon megrendelt szolgáltatásokat Eladó a Vevőnek e-mailben küldött rendelési visszaigazolásban szereplő helyszínen teljesíti.

3.4. Az online bankkártyás fizetések a Barion rendszerén keresztül valósulnak meg. A bankkártya adatok a kereskedőhöz nem jutnak el. A szolgáltatást nyújtó Barion Payment Zrt. a Magyar Nemzeti Bank felügyelete alatt álló intézmény, engedélyének száma: H-EN-I-1064/2013.

3.5 A házhozszállítás díja megegyezik a szállítmányozó cég díjszabásával. Minden egyéb helyre történő szállítás esetén külön egyeztetés szükséges, amellyel kapcsolatban kollégáink jelentkezni fognak a megrendelést követően.

3.6 Eladó felhívja Vevők figyelmét, hogy amennyiben a Vevő nem veszi át a szerződésszerűen teljesített, megrendelt terméket, szerződésszegést követ el, a Ptk. 6:156. § (1) bekezdése szerint késedelembe esik. Ez esetben Eladó a megbízás nélküli ügyvitel szabályai alapján – amennyiben nem jelzi a Vevő az elállási szándékát (és nem tesz nyilatkozatot, hogy át kívánja-e venni a megrendelt terméket – a termékhez kapcsolódó tárolás szokásos költségét és a szállítási költséget (oda-vissza) is érvényesíti a Vevővel szemben.

3.7 Elállási jog

Az Európai Parlament és a Tanács 2011/83/EU számú irányelvének, továbbá a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II.26.) Korm. rendelet szabályozása értelmében Fogyasztót indokolás nélküli elállási jog illeti meg.

[A 2013. évi V. törvény (Ptk.)  8:1 §. (1) bekezdés 3. pontja szerint fogyasztónak minősül a szakmája, önálló foglalkozása vagy az üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személy. Tehát az elállási jog nem illeti meg a vállalkozást, azaz az olyan személyt, aki a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körében jár el.]

A fogyasztó az elállási vagy felmondási jogát

  1. a) termék adásvételére irányuló szerződés esetén
  2. aa) a terméknek,
  3. ab) több termék adásvételekor, ha az egyes termékek szolgáltatása eltérő időpontban történik, az utoljára szolgáltatott terméknek,
  4. ac) több tételből vagy darabból álló termék esetén az utoljára szolgáltatott tételnek vagy darabnak,
  5. ad) ha a terméket meghatározott időszakon belül rendszeresen kell szolgáltatni, az első szolgáltatásnak,

a fogyasztó vagy az általa megjelölt, a fuvarozótól eltérő harmadik személy általi átvételének napjától számított tizennégy napon belül gyakorolhatja.

Ha Eladó a jelen tájékoztatásnak nem tesz eleget, a 14 napos elállási határidő tizenkét hónappal meghosszabbodik. Ha Eladó a termék kézhezvételének vagy a szerződés megkötésének napjától számított 14 nap lejártát követően, de 12 hónapon belül megadja a tájékoztatást, úgy az elállásra nyitva álló határidő e tájékoztatás közlésétől számított 14 nap.

A fogyasztó az elállási jogát az erre vonatkozó egyértelmű nyilatkozatával, vagy a 45/2014. (II.26.) Korm. rendelet 2. mellékletében meghatározott nyilatkozat-minta útján gyakorolhatja.

Az elállási jog gyakorlására nyitva álló idő attól a naptól számított 14 nap elteltével jár le, amelyen Fogyasztó, vagy az általa megjelölt, a fuvarozótól eltérő harmadik személy a terméket átveszi.

A Fogyasztó a szerződés megkötésének napja, és a termék átvételének napja közötti időszakban is gyakorolhatja elállási jogát.

A termék visszaküldésének közvetlen költségét a Fogyasztónak kell viselnie, Eladó nem vállalja e költség viselését.

Az elállási jog gyakorlása esetén a Fogyasztót a termék visszajuttatásának költségén kívül más költség nem terheli.

Nem illeti meg az elállási jog Fogyasztót olyan nem előre gyártott áru esetében, amelyet a Fogyasztó utasítása alapján vagy kifejezett kérésére állítottak elő, vagy olyan termék esetében, amelyet egyértelműen a fogyasztó személyére szabtak.

A Fogyasztó szintén nem gyakorolhatja az elállási jogát a 45/2014. (II.26.) rendelet 29. § (1) bekezdésében jelölt esetekben.

Fogyasztó előbbiek szerinti elállása esetén Eladó legkésőbb az elállásról való tudomásszerzésétől számított tizennégy napon belül visszatéríti a fogyasztó által ellenszolgáltatásként megfizetett teljes összeget, ideértve a teljesítéssel összefüggésben felmerült költségeket is. Ugyanakkor a Szolgáltatót visszatartási jog illeti meg, az áru visszaszolgáltatásáig.

Fogyasztó köteles az árukat indokolatlan késedelem nélkül, de legkésőbb a szerződéstől való elállására vonatkozó értesítés Szolgáltató részére történő megküldésétől számított 14 napon belül, visszaküldeni vagy Eladónak visszaszolgáltatni. Amennyiben fogyasztó az Eladó üzlethelyiségében személyesen gyakorolja az elállási jogát, jogosult ezzel egyidejűleg az árut visszaadni Eladónak.

Fogyasztó elállása esetén elegendő az elállási nyilatkozatot megküldenie 14 napon belül.

Fogyasztó kizárólag a termék visszaküldésének közvetlen költségét viseli.

Eladó nem köteles a Fogyasztó részére megtéríteni azon többletköltségeket, amely az Eladó által felkínált legolcsóbb szokásos fuvarozási módtól eltérő szállítási mód választásából adódik.

A visszatérítést Eladó mindaddig visszatarthatja, amíg vissza nem kapta az árut, avagy Fogyasztó bizonyítékot nem szolgáltatott arra vonatkozóan, hogy azokat visszaküldte. Az előbbiek közül a korábbi időpontot kell figyelembe venni.

Amennyiben fogyasztó élni szeretne elállási jogával, annak jelzését megteheti Eladó elérhetőségeinek valamelyikén írásban (akár a mellékelt nyilatkozat segítségével), vagy személyesen is. Írásban történő jelzés alkalmával a postára adás / futárnak adás / e-mail küldés időpontját vesszük figyelembe.

A Fogyasztó csak a termék jellegének, tulajdonságainak és működésének megállapításához szükséges használatot meghaladó használatból eredő értékcsökkenésért felel.

További szabályozás a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II.26.) Korm. rendeletben és az Európai Parlament és a Tanács 2011/83/EU számú irányelvében érhető el.

Az elállási tájékoztató és a szerződéstől való elállási szándék esetén kitöltendő elállási nyilatkozat ide kattintva érhető el.

  1. Szavatosság, jótállás

4.1 A jótállásra és a szavatosságra a Polgári törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvényben, valamint az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX.22.) számú kormányrendeletben foglaltak az irányadók.

Kellékszavatosság

Vevő Eladó hibás teljesítése esetén az Eladóval szemben kellékszavatossági igényt érvényesíthet a Ptk. szabályai szerint. Ennek keretében kérhet kijavítást vagy kicserélést, kivéve, ha az ezek közül a választott igény teljesítése lehetetlen vagy Eladó számára más igény teljesítéséhez képest aránytalan többletköltséggel járna. Ha vevő a kijavítást vagy a kicserélést nem kérte, illetve nem kérhette, úgy igényelheti az ellenszolgáltatás arányos leszállítását, avagy – végső esetben – a szerződéstől is elállhat.

Vevő a választott kellékszavatossági jogáról egy másikra is áttérhet, az áttérés költségét azonban neki kell viselni, kivéve, ha az indokolt volt, vagy arra az Eladó adott okot.

Vevő köteles a hibát annak felfedezése után haladéktalanul, de nem később, mint a hiba felfedezésétől számított kettő hónapon belül közölni. A szerződés teljesítésétől számított két éves (vállalkozás vagy használt dolog esetén egy éves) elévülési határidőn túl kellékszavatossági jog már nem érvényesíthető.

Fogyasztó esetén a termék értékesítésének időpontjától számított egy éven belül a kellékszavatossági igény érvényesítésének a hiba közlésén túl nincs egyéb feltétele, a teljesítéstől számított egy év eltelte után azonban már fogyasztó köteles bizonyítani, hogy a hiba már a teljesítés időpontjában is megvolt.

Termékszavatosság

A fogyasztó – ingó dolog (áru) hibája esetén – választása szerint – kellékszavatossági igényt vagy termékszavatossági igényt érvényesíthet.

Termékszavatossági igényként kizárólag a hibás termék kijavítása vagy kicserélése kérheti.

A termék akkor hibás, ha az nem felel meg a forgalomba hozatalakor hatályos minőségi követelményeknek, vagy, ha nem rendelkezik a gyártó által adott leírásban szereplő tulajdonságokkal.

Termékszavatossági igény kizárólag a termék előállítójával vagy forgalmazójával szemben érvényesíthető.

Termékszavatossági igény a termék gyártó általi forgalomba hozatalától számított két éven belül érvényesíthető. E határidő eltelte jogvesztő.

Termékszavatossági igény érvényesítése esetén a termék hibáját a fogyasztónak kell bizonyítania.

Eladó felhívja a figyelmet, hogy ugyanazon hiba miatt kellékszavatossági és termékszavatossági igény egyszerre, egymással párhuzamosan nem érvényesíthető.  A termékszavatossági igény eredményes érvényesítése esetén azonban a kicserélt termékre, illetve kijavított részre vonatkozó kellékszavatossági igény a gyártóval szemben érvényesíthető.

Jótállás

Hibás teljesítés esetén az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet alapján a Szolgáltató jótállásra köteles, ha a felhasználó Fogyasztónak minősül.

A jótállás időtartama:

  1. a) 10 000 forintot elérő, de 250 000 forintot meg nem haladó eladási ár esetén két év,
  2. b) 250 000 forint eladási ár felett három év.

E határidők elmulasztása jogvesztéssel jár.

A jótállási határidő az áru fogyasztó részére történő átadása napjával kezdődik.

A jótállásból fakadó jogok a kellék-, illetve termékszavatossági jogok érvényesítése mellet is megilletik jogosultat.

Jótállási igénye alapján a jogosult választása szerint:

  • kijavítást vagy kicserélést igényelhet, kivéve, ha a választott jótállási jog teljesítése lehetetlen, vagy ha az a kötelezettnek – másik jótállási igény teljesítésével összehasonlítva – aránytalan többletköltséget eredményezne,
  • az ellenszolgáltatás arányos leszállítását igényelheti, vagy
  • a szerződéstől elállhat, ha a kötelezett a kijavítást vagy a kicserélést nem vállalta, e kötelezettségének nem tud eleget tenni, vagy ha a jogosultnak a kijavításhoz vagy kicseréléshez fűződő érdeke megszűnt.

Jelentéktelen hiba miatt elállásnak nincs helye.

A fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés keretében eladott dolgokra vonatkozó szavatossági és jótállási igények intézésének eljárási szabályairól szóló 19/2014. (IV. 29.) NGM rendelet 5. §-a alapján az Eladónak törekednie kell arra, hogy a kijavítást vagy kicserélést legfeljebb 15 napon belül elvégezze. Ha a kijavítás vagy a kicserélés időtartama a 15 napot meghaladja, akkor Eladó a Fogyasztót tájékoztatni köteles a kijavítás vagy a csere várható időtartamáról. A tájékoztatás a Fogyasztó előzetes hozzájárulása esetén, elektronikus úton vagy a fogyasztó általi átvétel igazolására alkalmas más módon történik. Fogyasztó és vállalkozás közötti szerződésben a felek megállapodása a fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés keretében eladott dolgokra vonatkozó szavatossági és jótállási igények intézésének eljárási szabályairól szóló 19/2014. (IV. 29.) NGM rendelet) rendelkezéseitől a fogyasztó hátrányára nem térhet el.

A kötelező jótállás alá tartozó fogyasztási cikkek felsorolását a 10/2024. (VI. 28.) IM rendelet tartalmazza

4.2 A vásárolt termékkel kapcsolatos fogyasztói panasz ügyintézése írásban (info@cloudcomfort.hu email címen) illetve telefonon ( +3620-376-2106 telefonszámon) történik; valamint személyesen az Eladó székhelyén, munkanapokon 7:30 és 15:30 óra között.

Eladó webshopja Magyarországon működik, karbantartását is itt végzik. Mivel az oldal más országokból is meglátogatható, ezért a felhasználók kifejezetten tudomásul veszik, hogy a felhasználó és Eladó viszonylatában az irányadó jog a magyar jog. Amennyiben a felhasználó fogyasztó, úgy a Pp. 26. § (1) bekezdése alapján a Fogyasztóval szemben a jelen szerződésből eredő vitás ügyekben az alperes (Fogyasztó) belföldi lakóhelye szerinti bíróság kizárólagosan illetékes.

Jogvita esetén az illetékes békéltető testület: Pest Vármegyei Békéltető Testület (1055 Budapest, Balassi Bálint u. 25. 4.em.2., Tel.: +36-1-792-7881, e-mail: pmbekelteto@pmkik.hu).  A bírósági jogérvényesítés lehetőségeiről a www.birosagok.hu honlapon tájékozódhat.

  1. Adatkezelés, adatvédelem

5.1 Eladó a közvetlen üzletszerző tevékenysége során az adatok kezelését az 1995. évi CXIX. törvényben rögzített feltételek maradéktalan betartásával és az említett törvény keretei között végzi – figyelemmel az 1992. évi LXVI. törvényben, 2001. évi CVIII. törvényben, 2008 évi XLVIII. törvényben, valamint a 2011. évi CXII. törvényben foglaltakra. Ezen Szabályzattal szabályozza a tevékenysége során kialakításra kerülő adatbázisa létrehozását, kezelését, bővítését, korlátozását, hozzáférhetőségét, magának az adatkezelési rendszerének a működését.

5.2 Eladó a fent említett tevékenysége végrehajtásakor kapcsolatba lép állampolgárokkal, akiknek adatait (név, cím, e-mail cím, telefonszám) felveszi, majd azokat a számítógépes rendszerében tárolja. Az említett adatokat Eladó időnként aktualizálja, ezért levélben, E-mailben, vagy telefonon keresztül az adatok frissítése érdekében felveheti újra a kapcsolatot a már nyilvántartásában szereplő személyekkel.

5.3 Az adatok felvételét Eladó az alkalmazottai útján végzi, önálló szerveren tárolja. Eladó az adatbázis biztonságáért és kezeléséért felel. Az adattároló gépen lévő adatokat Eladó hetente külön adathordozókra menti, amely adathordozókat az újabb másolat elkészültéig az erre a célra elkülönített helyen őrzi.

5.4 Eladó az adatgyűjtést csak olyan személyekkel kapcsolatban végzi, akik akaratlagos cselekedetükkel, tehát termék, vagy szolgáltatás iránt érdeklődve, vagy hirdetésre válaszolva kezdeményeznek kapcsolatot Eladóval és ezen kapcsolatfelvétel során bocsátják adataikat (név, cím, e-mail cím, telefonszám) Eladó rendelkezésére.

5.5 Eladó az adatokat, információkat (név, cím, e-mail cím, telefonszám) összegyűjti saját céljaira – annak érdekében, hogy a termékei körét és a szolgáltatásait mind jobban az üzletfelei, vagy egyéb jelentkező érdeklődő igényeihez tudja igazítani, jobb kiszolgálásban tudja részesíteni.

5.6 Eladó az általa összegyűjtött vásárlói, vagy egyéb érdeklődői adatokat más jogi vagy magánszemélynek ki nem adja, nem értékesíti, nem kölcsönzi, az adatokat nem cseréli. Az adatok felhasználása csak üzleti érdekeltségeiben és olyan szerződő partnereinél történhet, akik az adott megrendelés teljesítése érdekében adatokkal kell rendelkezzenek (pl. a futárnak). Ezen szerződő partnerek részére is csak azon adatok kerülnek átadásra, amelyekre a vállalt szolgáltatások teljesítése érdekében feltétlenül szükségük van.

5.7 Eladó internetes portálján választási lehetőséget biztosít partnerei számára, arra vonatkozóan, hogy a vásárlást követően kérnek-e az aktuális akciókról értesítést, ill. az új termékekkel kapcsolatosan információkat.

5.8 Eladó mind az interneten, mind pedig a szolgáltatása teljesítésekor (áru kiküldésével egyidejűleg) üzletfeleinek tájékoztatást ad arról, hogy az adatokkal kapcsolatos bármiféle bejelentést (adatmódosítás stb.) milyen módon tehetik meg a vásárlók, illetve milyen formában fordulhatnak a Társasághoz levélben (postai cím megadása, elektronikus cím megadása)

  1. Egyebek

6.1 A weboldalon való vásárlás feltételezi Vevő részéről az internet technikai és műszaki korlátainak ismeretét és a technológiával együtt járó hibalehetőségek elfogadását.

6.2 Eladó nem felelős semmilyen kárért, amely a weboldalra való csatlakozás miatt következett be. Az Ügyfelet terheli a számítógépe, illetve az azon található adatok védelmének kötelezettsége.

6.3 Eladó az Ügyfelek által rendelkezésre bocsátott adatokat célhoz kötötten, kizárólag a szerződés teljesítése és a szerződés feltételeinek későbbi bizonyítása érdekében tárolja. Az Eladó az Ügyfelek adatait harmadik félnek nem adja ki, kivéve, ha a szerződés teljesítésekor a harmadik fél az Eladó alvállalkozójaként/közreműködőjeként jár el. Eladó az Ügyfelek adatainak kezelésekor a személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról szóló 2011. évi CXII. törvény rendelkezései szerint jár el.

6.4 Jelen Általános Szerződési Feltételek azon rendelkezéseit, amelyeket a Ptk. vagy más jogszabály (így különösen a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet) kizárólag a fogyasztónak minősülő személyekkel (Ptk. 8:1. (1) bekezdés 3. pont) kötött szerződésekre rendel alkalmazni, fogyasztónak nem minősülő vásárló esetében Eladó nem köteles alkalmazni.

6.5 Eladó jogosult jelen ÁSZF feltételeit bármikor módosítani.
A módosítás a weboldalon való megjelenéssel egyidejűleg lép hatályba és a hatályba lépését megelőzően létrejött Szerződéseket nem érinti.